Odkryj wspaniałe możliwości naszej wielofunkcyjnej platformy! Dołącz do nas

obrazek profesjonalej kamery transmisyjnej
Oglądaj Vod Główna Filmy Zaloguj
Grudzień 2023
PON. WT. ŚR. CZW. PT. SOB. NDZ.
270
280
290
300
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120
130
140
150
160
170
180
190
200
210
220
230
240
250
260
270
280
290
300
310
10
20
30
40
50
60
70
Stwórz transmisje Dodaj film Dodaj kanał Dodaj wydarzenie
Mój koszyk Ustawienia Wyloguj

Turystyczna sztama, czyli Dolny Śląsk i Kraj Pardubicki zapraszają do zwiedzania

BluStreamTV podjęło ostatnio współpracę z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Cieszymy się bardzo na współpracę z tą organizacją z uwagi na to, że kochamy zwiedzać i podróżować. Wspólne działanie poszerzy nasze horyzonty krajoznawcze. Promocja pięknego i bogatego historycznie Dolnego Śląska to przez najbliższe miesiące zdecydowanie będzie naszym ulubionym projektem - ciekawym i całkiem przyjemnym wizualnie projektem, jaki został nam powierzony. W ramach realizowanego przez DOT - unijnego projektu transgranicznego, pod nazwą “Karnawał Tradycji” - zajmiemy się promocją powiatów transgranicznych województwa dolnośląskiego i Kraju Pardubickiego.

Rzemiosło Dolnego Śląska
Kopalnia Węgla WałbrzychMuzeum Papieru Duszniki Zdrój

Omawiając podjętą współpracę pomiędzy BTV i DOT, warto wspomnieć o tej drugiej organizacji - czemu powstała oraz jaką ma misję. Dolnośląska Organizacja Turystyczna powstała jako stowarzyszenie już w styczniu 2020 r. Była to pierwsza w Polsce organizacja o charakterze regionalnym. Powołana została przez władze samorządowe, które przejęły zadania związane ze strategią rozwoju regionalnego, miała dbać o rozwój ruchu turystycznego na Dolnym Śląsku. Jej celem i misją jest promocja walorów turystycznych Dolnego Śląska - zarówno w kraju jak i zagranicą. Właśnie dlatego współpracuje z wieloma instytucjami o podobnym charakterze w obrębie pasa transgranicznego Polski. Między-innymi w ramach realizacji programu “Karnawał Tradycji” z organizacją o nazwie “Destynacja Czechy Wschodnie”. Ten wyjątkowy międzynarodowy projekt ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego nawet na tych mniej eksponowanych obszarach pogranicza czesko- polskiego.
W jaki sposób zrealizować cele projektu “Karnawał Tradycji”? Z pewnością do wykorzystania jest ogrom lokalnych tradycji folklorystycznych pielęgnowanych latami, ale także innych form niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Tych z pewnością, zarówno podczas podróży do Dolnego Śląska, jak i na terytorium Kraju Pardubickiego nie brakuje. Obie krainy są bogate kulturowo, mają swoistą tradycję i miejsca, które warto utrzymywać w pamięci dla przyszłych pokoleń. Właśnie dlatego, warto pokazać te miejsca swoim dzieciom, by historia wciąż trwała.
Powiedzieć, że wspomniany teren pogranicza jest wartościowy krajoznawczo, to mało. Wystarczy wymienić atrakcje Czech i Polski z tego regionu, a ukazuje nam się różnorodny wachlarz możliwości spędzania czasu: Bory Dolnośląskie i Pogórze Kaczawskie, Karkonosze i Izery, Ziemia Wałbrzyska, Góry Sowie i Wzgórza Strzelińskie, Ziemia Kłodzka, Góry Orlickie i Pogórze Orlickie, Pardubicko, Chrudimsko – Hlinecki, Pogranicze Czesko-Morawskie, Śnieżnik. Nie sposób przytoczyć wszystkich miejsc wartych odwiedzenia.
Podróżując do Dolnego Śląska bądź do Kraju Pardubickiego możemy oddać się kulinarnej rozkoszy. Warto skosztować serów regionalnych, tj. lutomierskie czy Łomnickie, albo udać się do Siedliska Pstrąga, na najlepszą rybę w regionie. Jeśli nie wiecie, co to begle, pierniki, legnickie bomby, pieczeń lądecka czy legumina z maślanki, to z pewnością musicie zajrzeć do Gottwaldówki. Dolny Śląsk z dzieckiem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Liczne muzea i skanseny zachwycą nie tylko najmłodszych. Warto odwiedzić Bochenkową Zagrodę, Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie, Dawną Kopalnię Węgla w Nowej Rudzie, Hutę szkła Kryształowego “Julia” Również atrakcje w Czechach gwarantują nie tylko piękno krajobrazu, ale także niepowtarzalną okazję do zdobycia fascynującej wiedzy z danego regionu. Z pewnością ciekawe będzie zapoznanie się z tradycyjnym koronkarstwem, rzemiosłem, snycerstwem. Z tym tradycyjnym rzemiosłem i jego twórcami można spotkać się u podnóża Gór Orlickich.
To oczywiście nie wszystko, z czym możecie się zetknąć zwiedzając Kraj Pardubicki czy Dolny Śląsk z dzieckiem, rodzinnie, czy organizując wypad ze znajomymi. Przyglądając się atrakcjom turystycznym pogranicza województwa dolnośląskiego, a także sąsiadujących z tymi terenami Czechami, możemy zgromadzić tak wiele punktów wartych zobaczenia, że nie sposób odwiedzić je wszystkie za jednym razem. Z przyjemnością poprowadzimy ten projekt, zachęcając jednocześnie do poznawania tak nieodległych, a jakże nietuzinkowych miejsc. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi, również zagłębicie się w bogatej historii i doświadczeniu Dolnego Śląska oraz Kraju Pardubickiemu. Odwiedź stronę programu, by przeczytać więcej - Karnawał Tradycji

Dolny Śląsk z dzieckiem