Odkryj wspaniałe możliwości naszej wielofunkcyjnej platformy! Dołącz do nas

obrazek profesjonalej kamery transmisyjnej
Oglądaj Vod Główna Filmy Zaloguj
Maj 2024
PON. WT. ŚR. CZW. PT. SOB. NDZ.
290
300
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120
130
140
150
160
170
180
190
200
210
220
230
240
250
260
270
280
290
300
310
10
20
30
40
50
60
70
80
90
Stwórz transmisje Dodaj film Dodaj kanał Dodaj wydarzenie
Mój koszyk Ustawienia Wyloguj
jedna z drużyn 6 edycji hackathonu

Seniorzy w cyberprzestrzeni - 6 edycja Bydgoskiego Hackathonu

W tym roku odbyła się kolejna edycja popularnego Hackathonu, czyli maratonu programistycznego, który przyciąga rzesze pasjonatów technologii i innowacji. Kilka dni po wydarzeniu opadły emocje, czas więc na podsumowanie tego istotnego wydarzenie dla branży informatycznej, ale także dla samego Miasta Bydgoszczy.

Hackathon, to wydarzenie skierowane dla pasjonatów programowania oraz innych osób związanych z rozwojem oprogramowania. Nazywany jest maratonem projektowania, ponieważ uczestnicy, mają tylko dobę na wykonanie projektu. Każda edycja związana jest z konkretną tematyką, którą uczestnicy poznają po oficjalnym rozpoczęciu zawodów. W ocenie jury pod uwagę brana jest wyłącznie praca wykonana podczas trwania wydarzenia.

Szósta edycja zawodów programistycznych Hackathon, organizowana przez Bydgoski Klaster Informatyczny, odbyła się w Młynach Rothera i trwała przez 24 godziny w piątek i sobotę (31.03-01.04). W tym roku zespoły podjęły pracę nad tematem dotyczącym seniorów w cyfrowej rzeczywistości. Wydarzenie zostało oficjalnie otworzone przez Dyrektora Klastra Michała Majcherka, a długo skrywany temat spotkania został przedstawiony przez Prezesa Jakuba Tomczewskiego.

Drużyny młodych programistów oraz pasjonatów programowania z regionu oraz kraju, zmierzyły się podczas pełnej doby, aby tworzyć innowacyjne i pomysłowe rozwiązania. W tym roku zgłosiło się aż 80 uczestników, którzy podzieleni byli na 20 zespołów, które konkurowały w dwóch kategoriach: juniorzy (młodzież szkół średnich ZSE, ZSM1, LO Katolickie) oraz open (studenci UKW, PBS, WSG i profesjonaliści)

To niesamowite zawody, które pobudzają młode talenty do tworzenia i pozwalają dzielić się wiedzą i doświadczeniem, każdego z zespołów. Właśnie dzięki heckatonom programiści mają szansę zostać zauważonymi, natomiast przedsiębiorstwa i organizacje mogą pozyskać nowych pracowników czy zleceniobiorców. Dla uczestników, zostało przeprowadzone również szkolenie, które wygłosił Karol Kapuściński, Head of Strategic Sales w No Fluff Jobs. Wykład dotyczył praktycznych aspektów pracy w branży IT, “ Praca przyszłości- jak to zrobić?”.

24 godzinne zmagania były nie lada wyzwaniem nie tylko intelektualnym ale także fizycznym dla uczestników Bydgoskiego Hackathonu. Wszystko jednak odbywało się pod nadzorem ratownika medycznego, który czuwał nad kondycją drużyn. Można było sobie pozwolić także na przerwy na posiłek, czy krótką drzemkę. Uczestnicy przezornie zaopatrzyli się w śpiwory i swobodnie wykorzystali przestrzeń Młynów Rothera na szybką regenerację.

Drużyny na zakończenie maratonu podczas 4 minutowego wystąpienie prezentowały swoje projekty. Po długich zmaganiach i naradach zespół siedmioosobowego Jury wyłoniło zwycięzców 6 edycji Bydgoskiego Heckathonu 2023 w dwóch kategoriach.

Na zwycięzców czekały nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe od patronów oraz sponsorów. Samo wydarzenie od lat jest wspierane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Po tegorocznej dawce emocji wiemy, że zakończona właśnie edycja hackatonu była niesamowitą okazją dla uczestników do przedstawienia swoich umiejętności i talentów, aby stworzyć innowacyjne rozwiązania i pomysły. Każdy z zespołów wykazał się ogromną determinacją i zaangażowaniem w swoje projekty, co z pewnością przyczyniło się do sukcesu wydarzenia.

jedna z drużyn 6 edycji hackathonustream z hackathonu na ppv

W kategorii Junior:

  • 1 miejsce oraz nagrodę w wysokości 4 tys. zł oraz nagrody rzeczowe od Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego - TARR S.A. otrzymała drużyna: Yololo
  • 2 miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymała drużyna: RRW
  • 3 miejsce i nagrodę o wysokości 2 tys. zł - TNKKZ
W kategorii Senior:
  • 1 miejsce i nagrodę w wysokości 5 tys. zł - CodersCrew
  • 2 miejsce i nagrodę w wysokości 3,5 tys. zł - Try Catch
  • 3 miejsce i nagrodę w wysokości 2 tys. zł - Hackathon speedrun any %

Zwycięzcy konkursu przygotowali projekt walczący z wykluczeniem społecznym ludzi starszych. Ich projekt eSenior, pokazał, że senior jest równy młodym osobom. W obecnej formie to strona internetowa dostosowana do seniorów, o jasnym i przejrzystym menu, uproszczonym tylko do najważniejszych informacji. “To niesamowite doświadczenie. Poznajemy inne metody pracy oraz ćwiczymy swoją kreatywność. W przyszłym roku też weźmiemy udział” - podkreślają uczestnicy z kategorii junior.

Czekając na kolejną edycję hackatonu, warto podkreślić, jak ważne jest wspieranie inicjatyw, które dają szansę na rozwój i prezentację własnych pomysłów. Odkrywanie nowych talentów z pewnością przełoży się na do rozwój dziedzin, takich jak technologia, nauka czy biznes.

BluStream TV z ogromną chęcią objęła patronatem medialnym tegoroczny hackathon. Jesteśmy zawsze gotowi do wspierania wydarzeń, które przyczyniają się do rozwoju innowacyjnych pomysłów i technologii.

jedna z drużyn 6 edycji hackathonu