Odkryj wspaniałe możliwości naszej wielofunkcyjnej platformy! Dołącz do nas

obrazek profesjonalej kamery transmisyjnej
Oglądaj Vod Główna Filmy Zaloguj
Kwiecień 2024
PON. WT. ŚR. CZW. PT. SOB. NDZ.
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120
130
140
150
160
170
180
190
200
210
220
230
240
250
260
270
280
290
300
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120
Stwórz transmisje Dodaj film Dodaj kanał Dodaj wydarzenie
Mój koszyk Ustawienia Wyloguj
Targi Ferma

Patronat Medialny BluStreamTV - Targi Ferma

Targi Ferma – największe specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

Po raz trzeci w Bydgoszczy w Hali BCTW, odbędą się Targi FERMA, spotkanie dla profesjonalistów chowu i hodowli bydła, świń i drobiu.

Niewątpliwym atutem bydgoskiego obiektu jest jego wielkość, dostępność parkingów jak również położenie, z dala od zatłoczonego centrum miasta przy bardzo dobrym połączeniu komunikacyjnym dla przyjeżdżających z różnych części kraju.

Organizatorzy spodziewają się udziału blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), a także maszyny do zbioru i konserwacji pasz.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 25-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku zapowiada się ona bardzo interesująco. Pierwszego dnia targów dla hodowców trzody chlewnej, dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie, poprowadzi panel dyskusyjny, którego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie „Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny? Tego dnia również odbędzię się Forum Drobiarskie, w trakcie, którego Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz poruszy najaktualniejsze problemy branży m.ni. dotyczące jej ochrony przed ataakmi pseudoekologów. Także w piątek KPODR w Minikowie wraz z Instytutem Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu, zapraszają na wykłady traktujące o zdrowiu i dobrostanie bydła, świń i drobiu.

Dwudniowy cykl prelekcji przygotowała Politechnika Bydgoska pod hasłem „Nauka z regionu“. W piątek pojawią się tematy związane z produkcją roślinną, a w sobotę prelegenci skupią się na produkcji zwierzęcej.
Dla hodowców bydła mlecznego, drugiego dnia targów, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście, zapraszają do dyskusji w ramach spotkania pt. Branża mleczarska ludziom i środowisku.
Bardzo ważnym elementem tegorocznej Fermy, będzie II Szczyt Biogazu i Biometanu, w trakcie którego, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego, postara się przybliżyć hodowcom możliwości, rozwiązania, korzyści i problemy związane z posiadaniem biogazowni przy własnym gospodarstwie. Omówione zostaną kwestie prawne, finansowe, dotyczące stosowania substratów i zagospodarowanie pofermentu. O swoich doświadczeniach opowiedzą również właściciele już działających instalacji.

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie targiferma.com.pl/program/konferencje

Nie lada atrakcją, przede wszystkim dla młodszych adeptów rolnictwa, będzie obecność specjalnego stoiska Farming Simulator, który oferuje nie tylko możliwość prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego, ale także wyjątkową szansę na doświadczenie pełni wyzwań i satysfakcji z pracy na farmie. Na stoisku czekać będzie interaktywna przygoda z najnowszą odsłoną tej legendarnej gry symulacyjnej.

Każdy z gości będzie mógł odkryć sekrety nowoczesnego rolnictwa, zarządzać różnorodnymi uprawami, hodować zwierzęta i rozwijać swoje gospodarstwo dzięki zaawansowanym technologiom. To idealne miejsce dla każdego, kto marzy o życiu blisko natury lub po prostu szuka wciągającej rozrywki.

Już po 20 grudnia br. wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi, będą mogli zarejestrować się na stronie imprezy targiferma.com.pl/dla-gosci/rejestracja-uczestnika

„Mimo, że czas dla branży rolniczej nie jest łatwy i wciąż niepewna sytuacja na rynkach, szczególnie zbożowym i maszyn rolniczych, mocno dotyka ten sektor gospodarki wierzymy, że przyszłoroczna FERMA potwierdzi, jak ważną częścią rolnictwa jest profesjonalna hodowla zwierząt i produkcja żywności najwyższej jakości, u podstaw których, leżą dobrostan, zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne.
Duże zainteresowanie imprezą wśród hodowców oraz wsparcie jakiego udzielają nam Kujawsko Pomorska Izba Rolnicza, KPODR Minikowo oraz federacje i związki branżowe, pozwala nam optymistycznie patrzeć na edycję 2024, dlatego już dziś zapraszam wszystkich do Bydgoszczy” - mówi Prezes Zarządu DLG Agrofood, organizatora Fermy, Mariusz Jabłoński.

Zapraszamy do Bydgoszczy, do Hali BCTW w dniach 23 - 25 lutego 2024!

Szczegóły na stronie www.targiferma.com.pl

Targi FermaTargi Ferma