Odkryj wspaniałe możliwości naszej wielofunkcyjnej platformy! Dołącz do nas

obrazek profesjonalej kamery transmisyjnej
Oglądaj Vod Główna Filmy Zaloguj
Czerwiec 2024
PON. WT. ŚR. CZW. PT. SOB. NDZ.
270
280
290
300
310
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120
130
140
150
160
170
180
190
200
210
220
230
240
250
260
270
280
290
300
10
20
30
40
50
60
70
Stwórz transmisje Dodaj film Dodaj kanał Dodaj wydarzenie
Mój koszyk Ustawienia Wyloguj
Wywiad przed Konferencją Start-Up Bydgoszcz

Wywiad przed Konferencją Start-Up Bydgoszcz!

15. Edycję Światowego tygodnia przedsiębiorczości w województwie Kujawsko-Pomorskim tradycyjnie otworzy Konferencja Start-Up Bydgoszcz! Przeprowadziliśmy rozmowę z Krzysztofem Błaszkiewiczem, Prezesem Blu Holding oraz Michałem Majcherkiem, Dyrektorem Bydgoskiego Klastra Informatycznego, którzy biorą udział w tegorocznej Konferencji Start-Up Bydgoszcz!

Już po raz kolejny mamy okazję spotkać się na konferencji “Start-up Bydgoszcz!”. Jakie są oczekiwania Panów wobec aktualnej edycji konferencji?

Krzysztof Błaszkiewicz: Moje oczekiwania wobec Konferencji Start-Up Bydgoszcz są bardzo wysokie. Liczę na to, że wydarzenie to zgromadzi liderów branży technologicznej i startupów, co stworzy świetną okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń. Mam nadzieję, że będziemy mogli nawiązać wiele wartościowych kontaktów, które zaowocują nowymi projektami i współpracą.
Michał Majcherek: Ja również spodziewam się, że konferencja będzie doskonałą platformą do prezentacji innowacyjnych pomysłów i rozwiązań w dziedzinie sztucznej inteligencji. Chciałbym zobaczyć, jak młodzi przedsiębiorcy i eksperci podchodzą do wyzwań związanych z AI i jakie mają na to odpowiedzi.

Co skłoniło Panów do zaangażowania się w projekty związane ze sztuczną inteligencją w Bydgoszczy?

Krzysztof Błaszkiewicz: Od lat pasjonuję się technologiami, a sztuczna inteligencja jest jednym z najbardziej ekscytujących obszarów. Bydgoszcz ma ogromny potencjał w tej dziedzinie, z dynamicznie rozwijającym się sektorem IT. Chcemy wspierać lokalne inicjatywy i pomagać w budowaniu silnego ekosystemu technologicznego w naszym mieście.
Michał Majcherek: Moje zaangażowanie wynika z przekonania, że AI może znacząco wpłynąć na rozwój gospodarczy i społeczny Bydgoszczy. Wierzę, że poprzez aktywne uczestnictwo w takich projektach możemy przyczynić się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą miały realne zastosowanie w codziennym życiu.

Jakie są największe wyzwania, przed którymi stoi rozwój sztucznej inteligencji?

Krzysztof Błaszkiewicz: Jednym z głównych wyzwań jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych oraz etyki w używaniu AI. Musimy być świadomi, że technologie te mają ogromny wpływ na życie ludzi i odpowiedzialnie zarządzać ich wdrażaniem.
Michał Majcherek: Zgadzam się, bezpieczeństwo jest kluczowe. Dodatkowo, wyzwaniem jest także brak specjalistów w tej dziedzinie. Musimy inwestować w edukację i rozwój kadry, aby nadążyć za rosnącymi wymaganiami rynku.

Jakie korzyści może przynieść sztuczna inteligencja dla lokalnych przedsiębiorstw i społeczności?

Krzysztof Błaszkiewicz: Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować lokalne przedsiębiorstwa, poprawiając efektywność operacyjną i umożliwiając tworzenie nowych produktów i usług. Może również przyczynić się do rozwoju inteligentnych miast, poprawiając jakość życia mieszkańców.
Michał Majcherek: AI może także wspierać lokalne społeczności poprzez lepszą analizę danych i przewidywanie potrzeb, co z kolei pozwala na bardziej efektywne zarządzanie zasobami i podejmowanie decyzji.

Jakie są najnowsze trendy w sztucznej inteligencji, które mają największy wpływ na rozwój technologii?

Krzysztof Błaszkiewicz: Jednym z najważniejszych trendów jest rozwój machine learning i deep learning, które znajdują coraz szersze zastosowanie w różnych branżach. Warto również zwrócić uwagę na rozwój AI w obszarze przetwarzania języka naturalnego, co znacząco wpływa na komunikację i interakcję z technologią.
Michał Majcherek: Do tego dodałbym rosnące znaczenie AI w sektorze medycznym i opiece zdrowotnej. Algorytmy AI pomagają w diagnozowaniu chorób, analizie obrazów medycznych i spersonalizowanej terapii, co prowadzi do znacznie lepszych wyników leczenia.

Czy uważają Panowie, że Bydgoszcz ma potencjał, aby stać się centrum innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji? Dlaczego?

Krzysztof Błaszkiewicz: Zdecydowanie tak. Bydgoszcz ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę i dynamicznie rozwijający się sektor IT. Widzimy także coraz większe zainteresowanie ze strony młodych talentów i startupów, które chcą tu rozwijać swoje pomysły. Wspólnie możemy stworzyć silny ekosystem innowacji.
Michał Majcherek: Dokładnie. Dodatkowo, wsparcie ze strony władz miasta i województwa oraz lokalnych uczelni wyższych tworzy sprzyjające warunki do rozwoju. Bydgoszcz ma wszelkie predyspozycje, aby stać się ważnym ośrodkiem innowacji technologicznych.

Czego możemy spodziewać się Konferencji Start-Up Bydgoszcz?

Krzysztof Błaszkiewicz: Spodziewam się wielu inspirujących wystąpień i warsztatów, które będą dotyczyć najnowszych trendów i wyzwań w branży. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.
Michał Majcherek: Ja liczę na to, że konferencja przyciągnie wielu utalentowanych ludzi, którzy będą dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami. To także świetna okazja do promocji Bydgoszczy jako dynamicznie rozwijającego się ośrodka technologicznego.

Dziękuję Panom za rozmowę. Życzę udanej konferencji i wielu sukcesów w dalszych projektach.

Zapraszamy na dwa panele, podczas których przedstawiciele firm związanych z Bydgoskim Klastrem Informatycznym opowiedzą o swoim postrzeganiu o “cyfrowej rewolucji”. Aby zarejestrować swój udział w konferencji należy zapisać się przez poniższy formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy

Wywiad przed Konferencją Start-Up BydgoszczWywiad przed Konferencją Start-Up Bydgoszcz