120
Stwórz transmisje Dodaj film Dodaj kanał Dodaj wydarzenie
Mój koszyk Ustawienia Wyloguj
example

Za nami wielkie święto polskiego darta - Mistrzostwa Polski 2022, które odbywały się w dniach 21-24 lipca w wyjątkowym obiekcie jakim jest Cukrownia Żnin. Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy federacji EDF w słoweńskim kurorcie Terme Olimia. Dodatkowo zawodnicy walczyli o wyjątkową nagrodę jaką była refundacja opłaty wpisowej na PDC Q-School 2023, która z pewnością ułatwi zawodnikom przejście na profesjonalnego darta. Pakiet nagród dopełniła refundacja wyjazdu na Mistrzostwa Polski 2023, która przysługuje zawodnikom startującym w zawodach niższej rangi.

W pierwszym dniu imprezy tj. 21 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Debli 2022 zarówno mężczyzn jak i kobiet. Do rywalizacji podeszło ponad 260 osób. Wśród mężczyzn zwyciężyli Kamil Janowicz i Artur Kosiński, którzy otrzymali nominację do kadry reprezentacji Polski. Wśród Pań triumfowały Aleksandra Białecka oraz Lucyna Stachniak. Nie był to jednak koniec emocji tego dnia. Rozegrany został również turniej steel darta, który skierowany był dla zwolenników tradycyjnego darta. Wzięło w nim udział 92 osoby, a zwycięzcą został Krzysztof Lauer.

Drugi dzień imprezy to faza grupowa Drużynowych Mistrzostw Polski. Dodatkowo rozegrany został turniej o refundację opłaty wpisowej w PDC Q-School. Do startu stanęło 48 zawodników, którzy prezentowali naprawdę wysoki poziom. Zwycięzcą został Łukasz Wacławski, który będzie walczył o PDC Tour Card, która otwiera drogę do profesjonalnego darta. Odbył się również turniej Par Losowanych, w którym nagrodą była refundacja wyjazdu na Mistrzostwa Polski 2023. Triumfowała para w składzie Paweł Hawryluk oraz Hubert Kochański.

W trzecim dniu imprezy tj. 23 lipca mogliśmy obserwować ciąg dalszy rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski - tym razem fazy playoff. Dodatkowo rozegrany został Turniej Open o Puchar Starosty Żnińskiego w kategorii mężczyzn. Najlepszy okazał się Konrad Pawłowski, drugie miejsce zajął Marek Chudy, natomiast trzecie miejsce przypadło dla Macieja Napierały. Nie był to koniec emocji tego dnia. Rozegrany został Turniej Triple Mix Soft gdzie triumfowała ekipa w składzie: Aleksandra Białecka/Sebastian Białecki/Piotr Białecki. W tym samym czasie odbywał się Turniej Open Singles Steel o Puchar Marki Neo Tools. Pierwsze miejsce zajął Kamil Caliński.

Ostatni dzień imprezy tj. 24 lipca stał pod znakiem Indywidualnych Mistrzostw Polskich w darcie. Emocji z pewnością nie zabrakło. Do startu stanęło 244 mężczyzn oraz 31 kobiet. Indywidualnym Mistrzem Polski wśród mężczyzn został Sebastian Białecki. Wśród kobiet mistrzynią została Katarzyna Bożek.

Cała impreza stała na naprawdę wysokim poziomie, wśród głosów publiczności pojawiły się nawet opinie, że była to impreza z takim rozmachem i świetną organizacją, której w Polsce jeszcze nie było. Z pewnością możemy stwierdzić, że jest to ogromny sukcesów wszystkich, którzy brali udział w organizacji tego przedsięwzięcia.